Erkeklerde saç yoğunluğu yirmili yaşlarda hormonların etkisiyle azalır. Alın kenarlarından başlayan saç dökülmesinde medikal tedavi genellikle yeterli olmaz. En sık şakaklarda saç dökülmesi görülürken, bazı hastalarda verteks dediğimiz tepe bölgesinde de açılma olur. Saç dökülmesi erken yaşta erkekler üzerinde özgüven problemi yaratmaktadır.

Saç ekimi erkek hastaların en sık başvurduğu estetik ameliyatlardan biridir. Saç ekimi talep eden hasta muhakkak uzman hekim tarafından değerlendirilmelidir. Saç dökülme tipi değerlendirilmeli ve ayrıntılı saç analizi yapılmalıdır. En güncel yöntem FUE tekniğidir. Ense bölgesinden tek tek alınan kıl kökleri, problemli olan bölgeye ekilir.

Ameliyattan sonra hasta evine gidebilir. Ense bölgesi pansuman ile 2 gün kapalı kalır. Kırk sekiz saat sonra pansuman açılır ve saç dipleri yıkanır. Bir hafta içinde saç diplerinin kabuklu görünümü kaybolur. Ekilen saçlarda 1 ay içinde dökülme olacaktır. Kökler kalıcı olduğu için 3 ay içinde kalıcı olarak tekrar çıkacaktır.